Знайти майстрів для салону краси

Головним критерієм успіху салону краси є його команда, яка зможе надавати послуги на найвищому рівні. Пошук хороших фахівців – одне з найважчих завдань для власника б'юті-бізнесу. У цій статті ми розглянемо всі нюанси пошуку майстрів та створення команди професіоналів.

Стандарт обслуговування клієнтів у салоні краси передбачає надання послуги кваліфікованим спеціалістом. В іншому випадку клієнт просто не повернеться в салон, навіть залишить негативний відгук. Власники салонів зроблять усе, щоб не допустити такого сценарію.

Як знайти працівників у салон краси, котрі зможуть забезпечити високий рівень обслуговування в салоні краси? Які якості повинен мати професіонал? Що важливіше: багаторічний досвід чи талант? Незважаючи на насиченість ринку фахівцями у сфері beauty, ці питання залишаються актуальними для кожного власника салону краси.

Які основні критерії підбору майстра до салону краси

Перед початком пошуку важливо сформувати перелік вимог до кандидатів. Майстер повинен розуміти як правильно працювати в салоні краси і чим це відрізняється від обслуговування клієнтів у приватному кабінеті чи вдома. Кандидат повинен базово знати правила спілкування з клієнтами у салоні краси.

Зі свого боку, власник чи адміністратор салону, повинні одразу позначити умови роботи та вигоди для майбутнього майстра. А також передбачити те, як нова людина впишеться до існуючого колективу. Як знайти персонал у салоні краси, з яким буде приємно проводити час у буденній метушні? Крім базових вимог до умінь та освіти, важливо щоб людина підходила вам за темпераментом і була відкрита для спілкування.

Рівень професіоналізму майстра

Рівень професіоналізму майстра визначається його досвідом та профільною освітою. Порівняємо переваги професіонала і хорошого новачка, що навчається, в таблиці.

Досвідчений професіонал Добре навчаємий новачок
Має вищу та додаткову профільну освіту. Плюс участь у турнірах для б'юті-майстрів. Самоучка або закінчив місячні експрес курси.
Великий досвід роботи і добре "набита рука"; може підтягнути навички інших співробітників. Гнучкий для освоєння нових стилів та навичок. Але потребує наставника.
Оплата за годину вища за середню. Можливо, потрібно збільшити прайс індивідуально під майстра. Початкова вартість робочої години.
Знає різноманітні техніки та може їх комбінувати. Є творчий потенціал.
Має велику базу клієнтів, яка може перейти до майстра у салон. Немає клієнтської бази і потрібно запрошувати моделей для відпрацювання навичок.
Ймовірно доведеться переманювати з іншого салону. Велика кількість кандидатів.
Може мати старомодні уявлення про тренди і красу. Включиться у сучасні тренди.

Зверніть увагу на те які майстри працюють у вашому салоні краси, щоб визначити якими кандидатами можна посилити команду. Якщо колектив складається переважно з досвідчених професіоналів, можна дозволити взяти в команду новачків, які працюватимуть під керівництвом своїх більш досвідчених колег. В інших випадках потрібно бути дуже уважним до вибору працівника та його навичок.

Знайти персонал для нового салону краси буде набагато складніше. Важливо сформувати каркас команди за головними напрямками послуг із більш-менш просунутих фахівців, які зроблять гарні перші враження про ваш заклад. Ядро команди може бути компанія друзів майстрів, яка фактично зробить робочий простір під себе. Тому цим питанням варто спантеличитися перед початком відкриття бізнесу.

Людські якості та риси характеру, які необхідні майстру

Риси характеру майстра, які будуть корисні у роботі:

 • - Акуратність. Охайний зовнішній вигляд майстра та його робочого місця допоможе клієнтові почуватися в безпеці і створять комфортну атмосферу.

 • - Любов до своєї справи. Майстер, який любить своє ремесло, постійно розвиватиметься і покращуватиме свої навички.

 • - Вміння планувати. Досвідчені фахівці знають скільки часу їм потрібно на підготовку та проведення процедури, що допоможе грамотно організувати робочий час.

 • - Товариськість. Клієнти з більшою ймовірністю підуть до того майстра, який їх радісно зустрічає. Спілкування з клієнтами та виявлення його потреб – важливий етап у роботі будь-якого б'юті-майстра.

Безперечно найважливішою рисою майстра для роботи в салоні краси є клієнтоорієнтованість. Прагнення зрозуміти та вирішити проблему клієнта запорука тривалої співпраці з відвідувачами та гарних рекомендацій про салон краси.

Риси характеру майстра, які будуть шкідливі у роботі:

 • Розсіяність. Неуважність майстра може серйозно зашкодити клієнту. Наприклад, якщо майстер випадково візьме не ту фарбу для волосся чи препарат.

 • Недбалість. Неохайний зовнішній вигляд і робоче місце може відштовхнути клієнтів назавжди.

 • Нечемність. Краще не співпрацювати з майстрами, які не знають базових правил поведінки співробітників у салоні краси.

 • Наявність алергій та будь-яких протипоказань роботи з косметикою. Якщо ваш майстер раптом почне сильно чхати або задихатися під час процедури – це стане чорною плямою в репутації салону, тому що відвідувачі вважають, що в салоні використовують неякісну косметику.

Категорично неприйнятна риса для майстра - грубість. Якщо клієнту не сподобався манікюр, грубість майстра сильно погіршить ситуацію. Запальний характер може стати серйозною перепоною у роботі не лише з клієнтами, а й усередині колективу.

Індивідуальні вимоги до майстра

Професіоналізм та особисті риси характеру – визначальні критерії для вибору співробітника будь-якої сфери. Важливо розуміти, що підбір співробітників – це процес дуже індивідуальний, тому до кожного салону краси буде свій перелік критеріїв до кандидата. До того ж навіть найідеальніша людина може не вписатися у вже існуючий колектив із зв'язками, що склалися.

FAQ

 1. Чи варто вибирати фрілансера? Як робота самого на себе впливає на майстра?

  Якщо у вас вже є команда, але не вистачає вузького профілю, то можна вдатися до фрілансера. У випадку ж, якщо вам потрібен фахівець на постійну основу зі стабільним графіком, з фрілансами можуть виникнути труднощі в організації їхнього робочого часу.

 2. Як одразу відсіяти невідповідних майстрів?

  Сформуйте критерій якостей, якими повинен мати кандидат і використовуйте його як чек-лист.

 3. Що краще – досвідчений майстер чи здатний до навчання?

  Якщо ми тільки-но почали б'юті-бізнес, то шукайте досвідчених майстрів, які стануть каркасом вашої команди. Якщо у вас вже є хороша команда, але не вистачає рук, то новачок у б'юті-сфері – гарний варіант.

 4. Яка якість потрібна будь-якому майстру салону краси?

  Клієнтоорієнтованість та любов до своєї справи.