Як визначити довжину волосся?

При записі на фарбування, стрижку, укладання, завивку, плетіння завжди ставлять те саме питання: яка довжина волосся? І, напевно, саме це заганяло вас у ступор. А все ж таки яка? Перша чи друга? Четверта чи п'ята? Тримайте невеликий посібник про те, як визначити свою довжину.

Як визначити довжину волосся

Здавна дівчата надавали величезного значення своєму волоссю, витрачали тисячі годин на догляд та збереження довжини за допомогою відварів, олій, перлинного пилу і навіть продуктів харчування. Особливо довгі коси цінувалися на Русі, саме по косі можна було судити про красу, розум і акуратність дівчини.

Волосся вважалося силою людини, тому розлучалися з ними неохоче. Але з часом все змінилося, і сучасні дівчата регулярно обрізають волосся, щоб змінювати образ і відповідати модним тенденціям. Походи до перукаря щомісяця стали обов'язковими, і тут стало актуальним питання визначення своєї довжини.

Для чого потрібно знати довжину свого волосся?

 1. Щоб купувати відповідні доглядові засоби

 2. Не допускати помилок у догляді за локонами

 3. Визначати точну ціну на процедури у салоні

Переглядаючи на сайті салону, що сподобався, їхній прайс, дівчата стикаються з незрозумілим явищем. На укладання, стрижку та фарбування у прайсі по 4 ціни для 1, 2,3 та 4 довжини волосся. Як зрозуміти, що вони мають на увазі?

Робота з різною довжиною волосся вимагає різних навичок та робочого часу стиліста, чим довше – тим довше і, в більшості випадків, складніше. При фарбуванні також враховується витратний матеріал, на довге волосся йде вдвічі більше фарби та розріджувачів, ніж на короткі, і майстру просто невигідно робити фарбування всім за однаковою ціною.

Щоб розрахувати вартість фарбування чи укладання в салоні краси, необхідно навчитися визначати довжину волосся самостійно.

Способи визначення довжини волосся

Для початку, варто уточнити у майстра критерії вимірювання довжини, адже далеко не всі дотримуються встановлених світових стандартів. Найчастіше у кожного перукаря свій розподіл волосся на категорії, їх може бути 2,3, а то й 6. Ми розглянемо кілька способів виміряти довжину волосся, яким слідують у салонах.

Метричний спосіб

Класичний спосіб виміряти довжину волосся - взяти в руки сантиметр і підійти до дзеркала. Але є кілька правил, яких потрібно при цьому дотримуватись:

 • - замірювати чисте і ретельно вичесане волосся, щоб не залишалося відмерше волосся, яке висить;

 • - кучеряве волосся вимірювати мокрим, якщо сухим - то додавати до довжини 2 см, якщо кучерявість інтенсивна - 4 см;

 • - брати пасмо на маківці, воно найдовше, і прикладати початок сантиметра до самого кореня, далі щільно притискати пасмо до сантиметра.

Офіційна таблиця довжини волосся виглядає так:

- 10-15 см → 1 довжина

- 15-25 см → 2 довжина

- 25-35 см → 3 довжина

- 35-40 см → 4 довжина

- 45-55 см → 5 довжина

- 55-60 см → 6 довжина

Візуальний спосіб

Ви, напевно, помітили, що в салонах ніхто не ходить з сантиметром у руках. Ще з порога перукар визначає довжину вашого волосся, з огляду на досвід звичайно. Але і ви можете навчитись на око вимірювати своє волосся.

Таблиця відповідності довжини волосся у співвідношенні з певним рівнем до стандартизованої довжини:

- 1 довжина - коротке волосся (не прикриває вуха);

- 2 довжина - коротке волосся до середини шиї;

- 3 довжина - середнє волосся довжиною до плечей;

- 4 довжина - середнє волосся до лопаток;

- 5 довжина - довге волосся до середини спини;

- 6 довжина - довге волосся до талії.

Як довжина волосся впливає на вартість перукарських послуг

Вартість укладання або фарбування в салоні все ж залежить не тільки від довжини.

Кількість витратних матеріалів для фарбування залежить і від об'єму, наприклад, на густе волосся другої довжини піде стільки ж матеріалу, скільки на 3-ту довжину тонкого волосся. А для власниць важкого волосся може знадобитися набагато більше стайлінгу при укладанні. Тип волосся також важливий: пористі та пошкоджені пасма потребують додаткової підготовки, що спричинить непередбачені витрати.

Незважаючи на це, стандартним критерієм при розрахунку ціни в салоні є довжина. І тепер, ви не губитиметеся, переглядаючи прайси майстрів із цифрами 1, 2,3, 4. Знаючи основні мірки, ви зможете самостійно та впевнено вимірювати довжину волосся зручним способом. Це допоможе орієнтуватися в цінах на перукарські послуги, правильно доглядати волосся і заощадити на невідповідних доглядових препаратах.

Довге волосся - це дорого, обрізаємо?

Очевидно, що дівчатам з довгим волоссям салонний догляд коштує дорожче. Але не варто гарячкувати і обрізати свої локони. Довге волосся - це набагато більше можливостей для укладання та незвичайної зачіски, це вже, сама по собі, ефектна зачіска щодня, яка ніколи не вийде з моди.

Ось кілька причин відрощувати здорове довге волосся:

 • - Простота в щоденному укладанні - довгі пасма менш пухнасті, не "підстрибують" нерівномірними завитками.

 • - Найкраща прикраса жінки. Ви знаєте багато чоловіків, які люблять короткі жіночі стрижки?

 • - Завжди модно, на відміну від короткого волосся, яке швидко і легко обрізати, зате дуже складно потім відростити.

 • - Життєва сила та енергія дівчини. Недарма наші предки вірили в енергетичні здібності волосся.

 • - Можливість зробити будь-яку зачіску для будь-якого приводу без використання штучних пасм.