Як вибрати шампунь?

Як же правильно підібрати для свого волосся шампунь? Як визначити свій тип волосся? Як бути впевненим у правильності вибору шампуню та інших засобів для догляду за волоссям?

Дуже важливо правильно підібрати шампунь, оскільки це запорука красивого і здорового волосся. Важливо пам'ятати при виборі, що основне завдання шампуню – очистити шкіру голови. Водночас шкіра голови може мати одні проблеми, а інші пасма інші. Тому крім чистоти голови, буває ще необхідність у вирішенні інших завдань (наприклад, лупа, або хочеться, щоб волосся було слухняним, більш об'ємним, або не так часто жирніло). Зважаючи на великий вибір шампунів, всі ці завдання можна вирішити.

Класифікація шампунів

Усі ми знаємо, що шампунь потрібний для очищення шкіри голови. Через кількість шампунів, що збільшується, їх стали ділити за деякими ознаками:

- зовнішній вигляд (гелеподібні, рідкі, сухі, кремоподібні, концентровані);
- для якого типу волосся призначений (для сухого, жирного, нормального, змішаного, пошкодженого, ослабленого, кучерявого);
- для різних категорій людей (чоловічі, жіночі, дитячі);
- лікувальні (від лупи, себореї);
- зі спеціальним ефектом (фарбувальні, відновлювальні, захисні, зволожуючі, з ефектом «скарбу», для кондиціювання).

З усього цього розмаїття засобів необхідно вміти підібрати собі найкращий. Для цього необхідно знати особливості свого волосся, шкіри голови, а також типи шампунів. Наприклад, для сухого волосся з пересушеною шкірою голови підійде тільки м'який шампунь, а на противагу швидко жирніє волосся потребує догляду, основою якого буде очищення. Наприклад, шампуні містять екстракти і витяжки натуральних трав чудово допомагають боротися з лупою і швидким зажирненням шкіри голови.


Безсульфатні шампуні

Сьогодні дуже модно користуватися шампунями без сульфатів (сульфати - це солі сірчаної кислоти, завдяки їм шампунь піниться) парабенів, тобто більш натуральними. Безсульфатні шампуні від звичайних відрізняються тим, що не містять шкідливих компонентів (SLS – лаурилсульфат натрію та ALS – лаурилсульфат амонію), тим самим дбайливо доглядають волосся, проте не так піняться, як звичайні шампуні. Комусь це подобається, іншим немає. Поки не перевірите – не дізнаєтесь. Однак відмінною рисою цієї серії шампунів, що вони зберігають колір фарбованого волосся.

Переваги безсульфатних шампунів:

+ Не змивають фарбу, барвники, тоніки;
+ Не викликають алергічних реакцій;
+ Завдяки безсульфатним шампуням волосся стає слухняним і гладким.

Недоліки безсульфатних шампунів:

- Недостатньо вимивають засоби для укладання та силікон;
- Волосся швидше жирніє і позбавляється об'єму;
- Не виробляють такої піни, тому потрібен час, щоб звикнути до такого засобу;
- Викликають лупу.

Як дізнатися, що шампунь безсульфатний? Потрібно завжди перевіряти склад перед покупкою шампуню. Тому що навіть під брендом "natural" до їх складу можуть додавати Sodium Coco Sulfate.

Для того щоб підібрати безсульфатний шампунь для жирного волосся варто уважно вивчати його склад, а також звернути увагу на такі марки як: NANO Organic, Biotin B-Complex Therapy, Kallos Cosmetics Hair Pro-tox Shampoo.

Що ж робить безсульфатний шампунь із волоссям?

Спочатку буде не звично, тому що шампунь не піниться, здаватиметься, що волосся не до кінця вимите. Однак через деякий час шкіра голови звикає до шампуню з натуральними компонентами. Волосся стає м'яким, здоровішим і блискучим. Також безсульфатний шампунь стане знахідкою для волосся, що часто фарбується (особливо в блонд), оскільки запобігає сухості та ламкості. До того ж безсульфатний шампунь надовго збереже ваш новий колір волосся.

Сухі шампуні

Сухі шампуні (тобто порошкоподібні) у вигляді спрею з'явилися порівняно недавно. Відмінний засіб, коли потрібно терміново помити голову, але немає можливості це зробити звичайними засобами з водою. За щільністю сухі шампуні нагадують пудру та очищують волосся без мила та води.

До складу таких засобів входять абсорбуючі продукти (зазвичай це мелені зернові – пшениця, рис, овес, кукурудза), олії для догляду, а також стиснене повітря (для додаткового об'єму). Засіб наноситься на корені волосся з відстані, залишки йдуть при розчісуванні. Варто обережно застосовувати сухий шампунь при кучерявому волоссі, тому що з'являються складності при вичісуванні залишків засобу з волосся.

Переваги сухих шампунів – це чудова заміна звичайної процедури миття голови в тому випадку, коли немає можливості це зробити. Сухим шампунем легко і комфортно скористатися, що відмінно підійде для подорожі. Досить швидко прибирає бруд з голови і надає об'єм волоссю.

Недоліки сухих шампунів –  не забувайте про те, що сухий шампунь не замінює догляд професійними засобами за волоссям (шампуні, маски, кондиціонери). Він лише допомагає в тому випадку, коли потрібно щоб волосся було чистим, а помити звичайним шампунем з водою немає можливості. Головним мінусом сухих шампунів є те, що вони не очищують шкіру голови, тому при частому використанні може з'явитися лупа.

Не рекомендується використовувати людям із проблемною шкірою голови (наприклад наявність лупи), а також при випаданні волосся, оскільки сухий шампунь може погіршити ситуацію.

Як правильно вибрати сухий шампунь

Для сухих шампунів підходять усі типи волосся, навіть є такі засоби з ефектом тонування або для укладання, для об'єму, з різними ароматами. Потрібно пам'ятати, що частина сухих шампунів можуть залишити світлий наліт на волоссі, тому власницям темного волосся краще купити сухий шампунь для темного волосся. Ще важливо знати, що сухі шампуні з позначкою для об'єму, можуть надавати жорсткість волоссю, потім складно буде розчесати, тому для тонкого і пошкодженого волосся краще підібрати інший шампунь.

Кремові та гелеві шампуні

Різниця між газоподібними або кремоподібними шампунями в їхній консистенції.

Кремоподібні шампуні відрізняються складом схожим на крем (їх так і називають «крем-шампунь»), а також у їхньому складі є загусники. Вони м'яко діють і додатково доглядають за пасмами. Кремові шампуні добре підходять для пошкодженого волосся, оскільки добре його живлять, надають густоти. За короткий період за допомогою крем-шампуню в комплексі з підходящою маскою та бальзамом можна отримати гарну та здорову шевелюру.

Гелеподібні шампуні зазвичай прозорого кольору, їхня консистенція на вигляд нагадує гель завдяки тому, що до рідкого шампуню додається загусник. Гелеві шампуні відмінно підходять для жирного волосся, коли використовується тверда вода для миття голови. А також підходять для використання в спеку, тому що не обтяжують волосся. На сьогоднішній день основна маса шампунів якраз і має гелеподібну консистенцію.

Шампуні для гарного росту волосся

Коли у вас є проблема у вигляді випадання волосся, варто звернути увагу на шампуні, призначені для швидкого росту волосся, вони можуть зміцнити коріння волосся, нормалізувати стан шкіри голови, а також розбудити «сплячі» волосяні цибулини. Шампуні для прискорення росту волосся у своєму складі мають амінокислоти, вітаміни, мінерали, а також натуральні олії (касторове, реп'яхове) та екстракти рослин, що розігрівають, лікувальні трави.

Однак варто пам'ятати, що проблема випадіння волосся може бути у кожного з індивідуальною причиною, тому перш за все варто звернутися до фахівця для консультації.

Шампуні, які добре промивають волосся

Бувають ситуації, коли волосся потребує більш глибокого очищення. Наприклад, ви купаєтеся в морі або відвідуєте басейн (адже солона вода, а також хлорована згубно діє на волосся), або часто й у великому обсязі користуєтеся засобами для укладання. У такому разі підійде серія для глибокого очищення волосся. Ці шампуні м'яко і найкраще очищують шкіру голови і волосся від механічних забруднень.

Як вибрати шампунь в залежності від типу шкіри голови

Від правильного догляду за волоссям і шкірою голови залежить як виглядатиме волосся і на скільки буде здоровим. Щоб правильно підібрати шампунь, потрібно знати який тип шкіри голови у вас. Виходячи з цього потрібно підбирати засоби для догляду за волоссям. Для сухої і чутливої шкіри голови підходить один шампунь, а для жирнішої шкіри голови підходить інший шампунь.

Як визначити тип шкіри голови?

Визначити свій тип шкіри голови допоможе уважність. Жирний тип шкіри голови - це коли волосся жирне на перший або другий день після миття голови. Нормальний тип шкіри - це в тому випадку, якщо між миттям голови проходить три - п'ять днів, якщо 5 днів пройшло, а волосся все не жирніє - це сухий тип шкіри голови. Якщо тільки коріння волосся жирніє на 2-3 день - це перехідний тип волосся.

На жаль, остаточно не вдасться встановити свій тип волосся через те, що в людському організмі бувають різні зміни при цьому і стан волосся змінюється. До того ж на стан волосся також впливає гормональний фон, спосіб життя, правильна робота внутрішніх органів (печінки, підшлункової залози). Ось тому у людей різні типи шкіри голови.

Як правильно підібрати засоби по догляду за волоссям за порадою трихолога?

Який шампунь підходить для сухого волосся

Як правильно підібрати шампунь якщо шкіра голови лущиться, суха і роздратована? У цьому випадку підійдуть поживні або зволожуючі шампуні. З сухою шкірою голови відмінно справляються шампуні для кучерявого волосся, оскільки вони добре утримують вологу. При виборі шампуню для сухого волосся слід звернути увагу на спеціальні шампуні з екстрактом чайного дерева, які добре заспокоюють шкіру голови.

Як правильно підібрати шампунь для жирного волосся

Якщо ви миєте волосся щодня, то варто подумати про те, що у вас жирний тип шкіри голови і необхідно підібрати відповідні миючі засоби. Варто звернути увагу на те, що жирніє не волосся саме по собі, а шкіра голови, оскільки посилено працюють сальні залози. Тому варто звернути увагу саме на очищення шкіри голови (наносимо шампунь на шкіру голови та ретельно масажуємо), бажано використовувати для миття не гарячу воду. Шампунь маски та кондиціонери підбираємо з позначкою для жирного волосся, для нормального балансу, з екстрактом трав (кропиви, ромашки, шавлії тощо). Також для догляду за жирним волоссям добре підходять шампуні із вмістом глини. Кондиціонери наносимо на волосся, уникаючи шкіри голови. Уникати використання поживних зволожуючих шампунів. Масками користуватися не частіше ніж раз на 7 -10 днів.

Як правильно підібрати шампунь від лупи

З появою лупи потрібно використовувати лише спеціальні шампуні. Адже їхній склад спеціально розроблений для нормалізації функцій шкіри голови. Також в такі шампуні додаються речовини для очищення шкіри голови від ороговілих частинок. При появі лупи краще підбирати шампунь із лікувальним ефектом. Наприклад, октопірокс (активна діюча речовина, що входить у шампуні від лупи) приводить у норму функції шкіри голови оскільки виявляє протимікробну та антибактеріальну дію, тобто бореться з причиною появи лупи. Шампунь від лупи у складі якого є екстракти чистотілу та кропиви, а також провітамін В5 добре допомагають впоратися від будь-якого виду себореї та рясної лупи.

Підбираємо шампунь для комбінованого волосся

Як вибрати шампунь якщо коріння жирне, а кінчики сухі, а так дуже часто буває. Конкретного шампуню для цього немає, тому фахівці рекомендують використовувати шампунь для жирного волосся, а бальзам або кондиціонер підбирати для сухого волосся. Також рекомендується використання живильних масок.

Підбираємо шампунь для пошкодженого (фарбованого або мелірованого) волосся

Після фарбування, мелірування або хімічної завивки волосся потребує більш дбайливого догляду. Тому потрібно підбирати шампуні для фарбованого волосся, оскільки вони містять додатково вітаміни та поживні речовини. М'яко очищують і додатково живлять ваші пасма по всій довжині. Також шампуні для фарбованого волосся перешкоджають швидкому вимиванню кольору. Для блондинок розроблені спеціальні тонуючі шампуні, щоб уникнути жовтизни. А від шампунів для сильного очищення із вмістом жорстких компонентів необхідно відмовитися. До того ж для догляду за пошкодженим волоссям рекомендується застосування поживних масок, що відновлюють.

Нормальний тип волосся

Як правильно підібрати шампунь для нормального типу волосся? Волосся до нормального типу можна віднести в тому випадку, якщо воно починає жирніти тільки через 2-3 дні, не втрачається об'єм в перший день після миття. Нормальне волосся не потребує особливого догляду. Достатньо, щоб шампунь добре очищав, зволожував і освіжав волосся. Також у складі шампунів для нормального волосся є вітаміни та різні екстракти. Миючі засоби для нормального волосся не впливають на рівень вироблення шкірного секрету і з м'якістю очищують волосся.