Як розігнати метаболізм?

Незабаром літо та пляжний сезон, хочеться займатися собою і своєю тренувальною формою, а комусь просто хочеться трохи схуднути та привести тіло у тонус. Всі ми знаємо, що наша вага багато в чому залежить від нашого метаболізму. І є основні моменти, що впливають на метаболізм. Існують деякі корисні навички, які можуть поліпшити цей процес.

Що впливає на метаболізм?

Швидкість обміну речовин у всіх різна. Хтось їсть «як слон», і залишається худим як тріска, а хтось харчується майже сонячною енергією, але набирає вагу. Від чого це залежить?

Також ми писали статтю про те, як підготуватися до літа. Досі актуально.

Основні фактори, від яких залежить метаболізм

- вік – в цілому, чим молодший організм, тим швидше та без перебою відбуваються усі обмінні процеси в ньому, саме тому скинути вагу, коли тобі 20 легше, ніж коли тобі 50;

- кількість м'язів – можливо, багато хто чув, що м'язи вимагають більше енергії на підтримці, ніж жирова тканина, і що вони більше спалюють калорій під час та після тренувань;

- продукти, які ми їмо і кількість прийомів; час прийомів;

- рухова активність – що більше руху, то краще метаболізм;

- гормональні фактори - тут не будемо сильно зупинятися, оскільки це питання має вирішувати фахівець, лікар або, у крайньому випадку, професійний дієтолог.

Лайфхаки, як розігнати метаболізм

У цій статті ми не хочемо розбирати докладну біохімію роботи обміну речовин, а, навпаки, хочемо спростити вам життя і дати корисні та практичні рекомендації.

Їжте білкові продукти

Білок міститься у м'ясі, птиці, яйцях, кисломолочних продуктах. Він дуже добре насичує і необхідний зростання м'язової тканини. Тому не забуваємо про білки у своєму раціоні для розгону метаболізму.

Сон за правильної температури

Багато досліджень взагалі показує, що краще спати при температурі 18-19 градусів за Цельсієм. У таких умовах усі обмінні процеси працюють краще, організм відновлюється та добре регенерує.

Не забувайте про вуглеводи

Ще однією помилкою тих, хто худне – до максимуму знижувати кількість вуглеводів у раціоні. Це також неправильно. Оскільки для повноцінної роботи м'язів потрібен глікоген. Вуглеводи – це енергія. Необхідно розраховувати необхідну кількість калорій та білків, жирів та вуглеводів. І не переїдати вуглеводи, а набирати їх за допомогою корисних та складних вуглеводів.

Недостатня кількість прийомів їжі

Буває так, що людина 1-2 рази на день і каже, що їй достатньо. Якщо при цьому жодних проблем немає, це може бути і так. Але якщо у вас є зайва вага, то рекомендуємо хоча би триразове харчування, яке можна урізноманітнити перекушуванням. Бажано корисними, наприклад, горіхами.

Мала активність

Це також окрема велика історія. Саме рухова активність розганяє метаболізм. І ось вам кілька лайфхаків:

- надавайте перевагу інтенсивним та інтервальним тренуванням;

- поєднуйте кардіо з силовими;

- гуляйте багато на свіжому повітрі;

- ходіть більше пішки.

Додаткові методи

Також допоможуть покращити обмін речовин правильні масажі. Обрати хорошого масажиста можна на нашому сайті і записатися онлайн.