Як правильно мити голову?

Здавалося б, помити голову – немає нічого простішого та зрозумілого. Насправді виявляється, що все не так просто. Як зробити так, щоб волосся не ламалося, не випадало, не пересушувалося, не забруднювалося швидко - на всі ці питання можна дати одну відповідь - як мінімум правильно мити голову. Давайте дізнаємось, як саме.

Коли від природи обдаровані гарним волоссям, швидше за все, ви і не думаєте про те, як потрібно правильно мити голову. Однак, якщо є проблеми з волоссям, то, напевно, виникають питання: як правильно підібрати ідеальне саме для вашого волосся шампунь, маску, бальзам і т. д. Як часто і як правильно мити голову. Давайте разом розглянемо відповіді ці запитання.

Правила миття голови:

1. Шампунь підбираємо для шкіри голови.

Здоровий вигляд волосся і стан шкіри голови безпосередньо залежать від того, з якою частотою і наскільки правильно ми миємо голову. Багато хто підбирає шампунь виходячи зі стану самих пасм, проте його призначення - це якнайкраще очистити шкіру голови. Тому шампунь потрібно наносити на шкірний покрив голови, на волосся наносити немає необхідності, щоб уникнути травмування. Головним чином це має значення, якщо волосся ламке, сухе, після хімічної завивки, пофарбоване в білий колір або інші кольори, які швидко змиваються. Виняток: якщо на пасмах є засоби для укладання, тоді наносимо шампунь на всю довжину волосся. За часом потрібно орієнтуватися на етикетку вашого шампуню, адже виробники деяких шампунів особливо проти лупи, раджу залишати миючий засіб кілька хвилин на волоссі. Також ще важливим моментом є ретельне промиття волосся від шампуню та інших засобів.

2. Як правильно використовувати шампунь?

Слід достатньо намочити голову, а також волосся не гарячою водою (довге або волосся середньої довжини бажано розчесати перед миттям). Потім беремо 5-10 мл. шампуню (це буде третина від однієї порції), і швидко наносимо на всю шкіру голови. Проводимо масаж шкірного покриву голови пальцями рук, при цьому спінюючи шампунь. Бажано мити голову двічі. Однак якщо Ви часто миєте голову, або вона не так сильно забруднена, то достатньо й одного разу. Спершу змиються всі забруднення (засоби для укладання, пил), у цій ситуації піна може і не утворитися. Другий раз, старанно миємо шампунем, що залишився, і очищуємо шкіру голови від накопиченого секрету, продукованого сальними залозами, в цьому випадку піни буде багато, і вона змиє весь бруд з волосся. Висновок: наносимо шампунь тільки на шкіру голови, а при змиванні піни вимивається бруд із пасм.

 

3. Масаж голови та його значення для волосся.

Роблячи масаж шкіри голови, ви сприяєте тому, що волосся виглядатиме здоровішим, а коріння зміцнюється. Адже самому масаж голови зробити досить нескладно, головне починати масаж від крайньої лінії росту волосся і доходити до верхівки. Доведено, що масаж шкіри голови сприяє значному зниженню випадання волосся. А ось часте розчісування пасм призводить до їхнього пошкодження. Найкраще застосовувати спеціальні гребені і якомога рідше розчісуватися.

4. Підбираємо правильно шампунь.

Шампунь необхідно вибирати, виходячи від проблем шкіри голови, якщо вони є. Наприклад, для шкіри голови схильної до жирності та фарбованого волосся підійде шампунь для жирної шкіри, а маску, кондиціонер та бальзам вибираємо за станом волосся.

5. Що рекомендують фахівці наносити на волосся до шампуню та після нього?

Є такий засіб як передшампунь, його завдання послабити негативний вплив шампуню. Ці засоби представлені у різних видах.

Однак якщо волосся в хорошому стані можна використовувати маску або бальзам замість перед-шампуню, а після шампуню можна вже нічого не застосовувати. Цей лайфхак підійде для власниць не надто густої шевелюри, оскільки маски або бальзами ущільнюють та обтяжують волосся.

Також рекомендовано робити пілінг для шкіри голови (ідеально робити один чи два рази на місяць, можна в салоні, а також вдома). Це сприяє усуненню залишків засобів для укладання, сильних забруднень та відмерлих клітин шкірного покриву голови.

Варто відзначити ще один важливий факт, щоб волосся виглядало здоровим, необхідна відсутність будь-яких проблем зі шкірою голови.

6. Правила використання бальзаму, кондиціонеру та маски.

Ще одне важливе правило: маска, кондиціонер, бальзам наносяться тільки на волосся, уникаючи ділянки шкіри голови. Оскільки у цих засобах є речовини, які негативно впливають на шкіру голови. Щоб бальзам, кондиціонер і маска справлялися зі своїм завданням, після того, як помиємо голову, волосся віджимаємо сухим рушником. Важлива не кількість використовуваного засобу, а рівномірний розподіл у всій довжині. За частотою використання бальзам та кондиціонер рекомендується використовувати після кожного миття голови. Що ж до маски для волосся, то тут все залежить від стану волосся та очікуваного результату. Якщо волосся ламке, сухе, потребує підвищеного догляду - маску можна наносити через день. Для звичайного профілактичного догляду маска наноситься один або двічі на тиждень. За часом бальзам або кондиціонер наноситься на 5-7 хвилин на волосся, дія маски залежить від виробника - від 20 до 30 хвилин. Для дівчат, що часто фарбують волосся, фахівці рекомендують перші 14 днів використовувати засоби для збереження кольору, а потім решту двох тижнів відновлюючу лінію для волосся.

Як правильно мити голову в залежності від довжини волосся?

Коротке і середнє волосся часто потребує щоденного миття. Для цього випадку підбираємо м'які шампуні, в ідеалі з лінії для нормального волосся, оскільки шампуні для сухого та пошкодженого волосся будуть обтяжувати волосся. Виняток із правил - це фарбоване волосся, тут потрібно вибирати спеціальний шампунь для фарбованого волосся, щоб захистити колір.

Довге волосся часто жирніє біля коренів, а довжина і кінчики можуть залишатися сухими. У цьому випадку можна спробувати потягнути з миттям голови два чи три дні. Дуже важливо ретельно промивати коріння волосся та ополіскувати всю довжину пасм після застосування бальзаму або кондиціонера, оскільки жорстка вода і надлишки шампуню або бальзаму сприяють обтяженню волосся і відсутності блиску пасм. Це в свою чергу може призвести до швидкого жирніння волосся.

Щоб не мити голову щодня важливо правильно вибрати засоби для укладання волосся. Часто у складі мусу чи спрею для укладання волосся є спирт, який перешкоджає появі жирного блиску на корінні. Також ці засоби здатні трохи підняти волосся біля коріння, завдяки чому воно не стикається з жирною шкірою голови.

Ще один засіб від жирного волосся - це сухий шампунь. Потрібно розпорошити необхідну кількість засобу на коріння волосся на відстані 30 см, пальцями втерти в шкіру голови і залишити на кілька хвилин. Далі розчесати волосся, бажано гребінцем з натуральною щетиною. Однак на регулярній основі його краще не використовувати, оскільки може закупорити сальні залози.

Що робити, якщо волосся схильне до жирності?

Волосся та шкіра голови кожної жінки відрізняються своєю індивідуальністю, тому рекомендації різні. За необхідності волосся мити кожен день, якщо воно цього потребує. Для такого типу волосся створені засоби зі спеціальним складом для щоденного використання. Дуже важливо добре промивати коріння волосся, використовуючи теплу, за можливості, літню температуру води.

Як вибрати засоби для волосся в залежності від типу шкіри голови?

Для правильного домашнього догляду за волоссям основним фактором є розуміння свого типу шкіри голови і волосся. Тому необхідно підбирати шампунь і лінію догляду за волоссям. Для визначення типу волосся і шкіри голови рекомендується лише уважно спостерігати за собою.

На сьогоднішній день на етикетках шампунів та інших засобів для волосся можна побачити назви: для нормального, сухого, жирного або змішаного (сухі кінці та жирне коріння) волосся. Однак це всього лише реклама, завдяки якій ми і припускаємося помилок у догляді за своєю шевелюрою.

Такий поділ підходить тільки для шкіри голови, адже тільки вона може бути жирною чи сухою, а це визначає роботу сальних залоз шкірного покриву голови. Волосся саме по собі не буває жирним.

Для підбору правильної лінії догляду за волоссям потрібно знати лише дві речі: яка шкіра голови та тип волосся зі ступенем ушкодження.

Як визначити тип шкіри голови?

Щоб визначити який у вас тип шкіри голови, достатньо провести просте тестування.

Наскільки швидко жирніє коріння волосся:

Якщо перший чи другий день після миття - це жирний тип шкіри голови;

На третій чи п'ятий день – це стосується нормального типу шкіри голови;

Якщо на шостий або більше на день – тут буде сухий тип шкіри голови.

Коли коріння стає жирним через 2-3 дні, то це характерно для перехідного типу шкіри голови (схильність до жирної шкіри). Буває і патологічна жирність шкіри голови - коріння, та й все волосся жирніє через кілька годин. Тут радять звернутися за кваліфікованою консультацією фахівця.

Догляд за волоссям залежно від шкіри голови та стану пасм.

Нормальна шкіра та волосся

 • - голову миємо один раз на два чи три дні, підходить шампунь для нормального типу волосся;

 • - після кожного миття використовуємо кондиціонер або бальзам з лінії: для живлення, для блиску, для зволоження;

 • - рекомендовано раз на чотирнадцять днів використовувати скраб або пілінг, також підійде шампунь, що значно очищує;

 • - один раз на сім днів використовувати маску (підійде поживна, зволожуюча, що сприяє блиску, рідше відновлює).

Нормальна шкіра, а волосся сухе

 • - необхідно використовувати безсульфатні шампуні;
 • - мити голову не частіше ніж раз на два чи три дні;
 • - використовувати очищуючий шампунь або скраб один раз на два тижні;
 • - застосовувати кондиціонер або бальзам, що містять силікони після кожного миття;
 • - застосовувати поживні та відновлювальні маски для волосся раз чи два на тиждень.

Суха шкіра та сухе волосся

Таке поєднання зустрічається не часто, проте вимагає більш ніжного та дбайливого догляду.

 • - використовувати тільки м'які або нейтральні шампуні, що підходять для чутливої шкіри голови;

 • - мити голову один чи двічі на сім днів;

 • - застосовувати скраб для шкіри голови не частіше ніж раз на місяць;

 • - використовувати після кожного миття голови бальзам або кондиціонер;

 • - обов'язково один - два рази на тиждень робити маски для волосся (підійдуть зволожуючі, відновлюючі, живильні).

Жирна шкіра, а волосся нормальне

 • - голову можна мити кожен день або через день, шампунь з лінії для жирного волосся;

 • - використовувати один або два рази на тиждень спеціальний шампунь, що добре очищає - скраб для шкіри голови;

 • - користуватися бальзамом або кондиціонером після кожного миття голови, при цьому наносити лише на довжину волосся;

 • - маски для волосся підійдуть: живильні, для об'єму, зволожуючі.

Жирна шкіра та сухе волосся

 • - рекомендовано мити голову щодня або раз на два дні, використовуючи нейтральний шампунь або шампунь з лінії для жирного волосся;

 • - бажано застосовувати раз на тиждень скраб для волосся або шампунь, що очищує;

 • - підбирати бальзам або кондиціонер для волосся з наявністю силіконів у складі;

 • - застосовувати зволожуючі, поживні маски, що відновлюють, двічі на тиждень.

Як доглядати за фарбованим волоссям?

Фарбування волосся є однією з найбільш травматичних процедур, після якої волосся стає ослабленим і сухим. Для закріплення кольору рекомендують мити волосся не раніше, ніж через добу. Також після фарбування варто на деякий час захистити волосся від механічного та теплового впливу. Щоб зберегти колір волосся якомога довше важливо підібрати правильні засоби догляду. Шампуні, бальзами, маски не повинні містити парабенів та сульфатів.

Також дуже важливо додатково доглядати волосся, незважаючи на їх тип. Це можуть бути тоніки для зміцнення волосся, різні сироватки (краще курсами), олії, флюїди, захист для кінчиків волосся (крем, спрей тощо). Потрібно обов'язково захищати волосся перед висушуванням феном (термозахист у вигляді крему чи спрею).