Все про омега-3: користь, як приймати і коли

Може хтось пам'ятає, як в один час ходила думка, що жири шкідливі? Тоді ж було створено різні дієти з мінімальним вмістом жиру в раціоні. На щастя, це вже в минулому і зараз всі розуміють, що для організму важливі компоненти: жири, вуглеводи, білки.

Загальна інформація про жирні кислоти

Відсутність жирів в організмі може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям. Але варто пам'ятати, що жири також бувають різними. І справді, не всі корисні. Але ми сьогодні поговоримо про омега-3 жирні кислоти; про те, як вони впливають на організм і для чого потрібні; чи омега-3 підходять для дітей; яка у омега-3 користь і шкода.

 

Що таке Омега-3 і в чому його користь

Спочатку розберімося, які бувають жири. Вони існують двох типів: насичені та ненасичені. Насичені жири вважаються не дуже корисними, оскільки вони призводять до підвищення холестерину. А високий холестерин у крові – це ризик розвитку атеросклерозу з усіма наслідками: інфарктами та інсультами.

 

А ось ненасичені жирні кислоти, навпаки, мають позитивний вплив на серцево-судинну систему і є незамінним компонентом здорового харчування. До таких жирів відноситься омега-3, користь якої не заперечується. Вони не синтезуються в організмі, а значить одержувати треба омега-3 з риб'ячого жиру та інших продуктів, багатих на омега-3.

Які продукти містять омегу-3?

Продукти, багаті на омега-3, різноманітні. Найбільше її у наступних продуктах:

- морська риба;

- морепродукти;

- печінка тріски;

- оливкова та інші олії;

- соя;

- авокадо;

- горіхи;

- багато інших.

Навіщо потрібно приймати Омега-3

Омега-3 жирні кислоти мають протизапальний ефект, вони життєво необхідні для роботи серцево-судинної та нервової систем.

Будучи важливим компонентом клітинних мембран, жирні кислоти омега-3 знижують ризик розвитку тромбозу, є профілактикою розвитку атеросклерозу, допомагають контролювати тиск.

Дуже важливу роль жирні кислоти омега-3 відіграють і для роботи нервової системи. За їхнього дефіциту значно погіршується робота когнітивних функцій мозку та пам'яті. Але все змінюється, як тільки свій раціон урізноманітнити достатньою кількістю омега-3 жирних кислот.

Ми писали нещодавно про вітаміни для шкіри, якщо вам цікаво, тут можна повноцінно почитати всю статтю: Вітаміни для шкіри: які потрібно приймати. Вітаміни при акне.

Як і скільки потрібно приймати omega 3

Звісно, хотілося б отримувати всю необхідну дозу разом із продуктами. Але, на жаль, якщо ви живете не в морських регіонах, їсти щодня рибу виходить далеко не у всіх. У таких випадках приходять на допомогу різні бади, у складі яких є омега-3. Як приймати омегу 3, як пити та їсти після прийому – все залежить від конкретного баду. Зазвичай для дорослих 1-2 капсули 2-3 десь у день. Середній курс складає місяць.

Протипоказання до прийому омега 3

Омега-3 жирні кислоти потрібні організму, і можуть бути різні протипоказання, які можна обійти або почекати:

- алергія на морепродукти та рибу;

- кровотечі та проблеми зі згортанням крові;

- гострі захворювання.

У будь-якому випадку краще завжди проконсультуватися із фахівцем.

Бажаємо вам міцного здоров'я та гарного настрою!