Вітаміни для шкіри які слід приймати. Вітаміни при акне
Красива, гладенька та свіжа шкіра – мрія багатьох дівчат. Ми підбираємо величезну кількість доглядової косметики, ходимо на чистки та пілінги, робимо ін'єкційні процедури та вдаємося до апаратного омолодження. Але шкіра – це лише зовнішній вияв внутрішнього стану організму. І часто різні зміни на шкірі, її сухість, акне, дратівливість, пов'язані з дефіцитом речовин в організмі.

Загальна інформація про вітаміни для шкіри та як важливо отримувати їх для здорової шкіри
Звичайно, якщо на шкірі є проблеми, причин цього може бути безліч: від неправильно підібраного догляду до гормонального дисбалансу. Але також часто шкіра дає сигнали про дефіцит вітамінів для шкіри. Якщо у вашому організмі не вистачає якогось вітаміну, шкіра перша почне на це реагувати. А після зими, початку весни, коли свіжих овочів та фруктів мало, гіповітамінози зустрічаються у багатьох.
Наша шкіра старіє не тільки генетично, а й за рахунок факторів, які цьому сприяють (спойлер, багато вітамінів борються саме з цими факторами):
- недостатнє зволоження шкіри;
- вільні радикали;
- ультрафіолетове випромінювання.
Ознаки дефіциту вітамінів
Як же шкіра сигналізує у тому, що їй бракує вітамінів? Вона стає сухою, з'являються різні висипання, шкіра може набувати блідого, бляклого і тьмяного вигляду. Також можливі синячки та набряки під очима, поява почервоніння та через сухість шкіри, посилення видимих зморшок.
Поповнити дефіцит вітамінів, який вже розвинувся, не завжди виходить одним лише харчуванням. Та й збалансувати сучасне харчування дуже складно. Саме тому до вирішення проблеми треба підходити комплексно: змінювати харчування, додавати вітамінні комплекси, використовувати засоби з вітамінами у складі.
Які вітаміни потребує шкіра?
Шкіра потребує балансу всіх вітамінів, але розберемо докладніше. Адже саме вітаміни для шкіри допомагають боротися з ознаками старіння, зволожувати її і не допускати появи акне та прищів.
Вітамін А
Вітамін А – визнаний помічник шкіри при акні, постакне та як джерело омолодження. Вітамін А допомагає боротися зі старінням, посилює відновлювальні процеси у шкірі, покращує вироблення колагену.
Також вітамін А добре бореться з пігментними плямами, висвітлюючи їх. Часто ретинол використовують у косметологічних послугах та у косметичних засобах.
Вітаміни групи В
Вітамінів групи В багато і всі вони тією чи іншою мірою впливають на стан здоров'я шкіри. Але ми зупинимося на деяких головних.
Вітамін В1
Він нормалізує роботу нервової системи, але це забезпечує здорове протистояння стресу. А саме стрес часто призводить до проблем зі шкірою та висипанням.
Вітамін В7
Біотин ще називають вітаміном краси, оскільки саме він допомагає шкірі, волоссю та нігтям зберігати міцність та пружність.
Вітамін С
Вітамін С – відомий як вітамін для шкіри. Величезна кількість засобів у своєму складі містять саме вітамін С. Найпотужніший антиоксидант бореться зі старінням шкіри, сприяє її зволоженню, захищає від сонця та освітлює пігментні плями.
Вітамін D
Той вітамін, який ми мінімально отримуємо з їжею, а в основному - з сонечком. І з огляду на те, що півроку у нас сонця небагато, дефіцит вітаміну D є у всіх. Тому заповнити його можна за допомогою вітамінних добавок та перебування на сонці. Але також не забуваємо їсти лосось та жирну рибку.
Вітамін E
Найвідоміший антиоксидант, який регенерує шкіру та допомагає її зволожувати.
Вітаміни для лікування акне
Вітаміни для лікування акне, як ми згадували вище, це насамперед вітамін А. Ще до вітамінів проти прищів варто віднести вітамін С. Але краще потрапити до хорошого косметолога-дерматолога, щоб він призначив комплексне лікування шкіри. Знайти такого спеціаліста можна за допомогою нашого сервісу.
Взагалі, перед тим як самостійно почати приймати вітаміни, краще здати аналізи та побачити якісь дефіцити. А після цього можна приймати спеціальні добавки.
Вітаміни у продуктах харчування
Покладатися на вітаміни в продуктах не варто, оскільки при виражених дефіцитах одним лише харчуванням не допомогти. Але максимально збалансовано харчуватися варто, оскільки це може профілактувати гіповітаміноз.
Вітамін А міститься в жовтках, печінці тріски, гарбузі, куразі, чорниці.
Вітамін В1 – пшениця, насіння, кунжут, фісташки, рис.
Біотин – печінка, жовтки.
Вітамін С – квашена капуста, шипшина, червоний перець, смородина, лимон.
Вітамін Е – злаки, мигдаль, авокадо.

Як впливає спосіб життя на стан шкіри?
Жодні вітаміни не допоможуть покращити стан шкіри, якщо не буде у людини повноцінного та здорового сну, достатньої рухової активності, правильного харчування та позитивного настрою на життя. Також важливо пити достатню кількість води, відмовитися від шкідливих звичок, таких як куріння та алкоголь.
9 Лютого