Що таке рівень pH шкіри та як підібрати косметику?

Про кислотно-лужний баланс (рН) можливо Ви чули востаннє ще за шкільною партою, під час проведення хімічних експериментів. Хто знав, що ця тема спливе, коли мова зайде про догляд за шкірою та вибір косметики. Отже, давайте разом розберемо що таке рівень рН шкіри і як він впливає на вибір засобів догляду.

Що таке рівень рH шкіри? І чому він такий важливий?

Щоб догляд за шкірою був комплексний, а результат видимий, потрібно знати всі нюанси. Одним із таких є рівень pH шкіри. Але постає питання, що ж це таке і чому так важливо його підтримувати? Отже, pH шкіри - це кислотно-лужний баланс, у шкіри він може бути між відмітками 3 та 7. Ідеальний рівень дорівнює 5,5. При такому показнику захисний бар'єр працює по максимуму і як результат - шкіра виглядає здоровою, пружною, досить зволоженою. Якщо рН шкіри знаходиться нижче даної позначки, ви можете помічати стягнутість, сухість, появу зморшок. Якщо ж навпаки, рівень рН більше 5,5, то з'являється жирний блиск, акне та забиті пори.
Щоб шкіра виглядала сяючою, доглянутою та чистою ми радимо підібрати такі косметичні засоби, які максимально наблизять баланс до заповітної позначки 5,5.

Однак варто зауважити, що визначити показник з максимальною точністю на око не вийде. Це як у ситуації з рецептами, де кажуть: "налийте олію на око". Хочеться більше конкретики. На різних ділянках тіла рівень рН може бути різним. Для точного визначення можна купити лакмусовий папірець і провести тест самостійно (проте це не гарантує якість результату), а можна записатися на сеанс до косметолога, де виміряють спеціальним приладом рН-метром. Так, тут доведеться трохи заморочиться, але здорова шкіра цього вартує.Як підібрати косметику?
Тут головне розуміти, що підібравши неправильну косметику Ви можете погіршити ситуацію. Якщо вибрати для сухої шкіри косметику з низьким рН, вона почне більше лущитися. А якщо навпаки, для жирної шкіри підібрати косметику з рівнем рН 6 і вище, то обличчя стане більш схильним до появи акне.

Чому хімічні пілінги небезпечні для шкіри?
Так, існує досить багато шанувальниць хімічних пілінгів. Але, хочеться зауважити, косметологи попереджають, що використання засобів із рівнем рН 3.5 і нижче можливе лише у косметологічному кабінеті. Довіряти своє обличчя у таких випадках краще досвідченому майстру-косметологу. Це допоможе уникнути сверблячки, почервоніння і подразнень.

Косметика для шкіри голови
Навіть у волосся існує свій рівень рН. Особливу увагу при виборі масок, кондиціонерів та стайлінгових засобів варто звернути тим, хто робить освітлювальні процедури, хімічні завивки та кератинове випрямлення, Оскільки для проникнення складу в середину волосся використовують лужне компоненти. У цій ситуації у перші дні після таких процедур рекомендується використовувати засоби з рН 5.0 та нижче. Для сильно пошкодженого волосся можна абсолютно спокійно брати засоби з рівнем 4-5.

Як ще збалансувати рівень рН шкіри?
SPF – не розкіш, а необхідність.
Про незаперечні плюси використання санскрину ми вже писали в нашій статті про літній догляд, якщо ви не бачили, обов'язково прочитайте тут. Коли наше обличчя обгорає, організм подає сигнал про те, що потрібно терміново "згасити вогнище загоряння" і у верхні шари епідермісу надходить велика кількість води. Як наслідок, кислотно-лужний баланс порушується і шкіра стає сухою і стягнутою. Бережіть своє ніжне личко і наносьте сонцезахисні креми.

Тонер - чудовий помічник.
Тонік - це своєрідний бустер. Він допомагає кремам максимально наситити шкіру корисними компонентами. А після вмивання балансує рівень рН. Тому нехтувати цим засобом не рекомендуємо.

Жирну шкіру – зволожити.
Якщо вам здається, що жирну шкіру зволожувати не треба - це не так. Якраз навпаки. Процес вироблення зайвого себуму (підшкірного жиру) обумовлений саме недостатньою зволоженістю шкіри. Однак такий тип вимагає особливого догляду. Не дарма поділяють косметичні продукти для різних типів шкіри.

Кислоти можна використовувати для сухої шкіри.
ВНА кислоти варто відкласти у бік власницям сухого типу шкіри. А ось АНА кислоти можна використовувати раз на тиждень. Але варто пам'ятати про подальше ретельне зволоження та тонізування.
 

Засоби для очищення.

Вони мають бути м'якими, нейтральними. Не варто очищати шкіру до скрипу. Це не є показником чистоти. Ніжні текстури також чудово впораються із завданням та не похитнуть баланс.

 

При доборі догляду та виборі косметики потрібно враховувати кислотно-лужний баланс вашої шкіри. Завдяки цьому ви легко підтримуватимете своє обличчя, волосся, тіло в ідеальному стані. Для того, щоб досягти максимальної ефективності та не викидати гроші на невідповідну косметику, рекомендуємо проконсультуватися у професійного косметолога, якого легко та швидко можна знайти на сайті MyBeauty.