Правила ідеального ранку

Є багато суперечок і міркувань, чи існують жайворонки та сови, чи це справа звички? Потрібно вставати на світанку? О 5 ранку, о 6 ранку чи важливо лягати до 11 вечора? І, головне, як зробити ранок ідеальним у будь-який час?

За даними чисельних досліджень, було показано, що ранні підйоми покращують здоров'я та якість життя. Але якщо вам важко вранці вставати, але, скажімо, потрібно для роботи? Як вставати з 4-6 ранку і ненавидіти всіх? Чи хочете ви просто перейти на режим ранніх підйомів? Як зробити ранок максимально приємним, корисним та заряджаючим на весь день?

Як правильно розпочати свій день?

Ранок, як не дивно, починається з вечора. Щоб добре вранці прокидатися, треба рано лягати. Якщо ліг пізно спати, неможливо вставати вранці бадьорим та активним. Адже людському організму потрібно стабільних 7-9 годин сну. До того ж кількість сну залежить від багатьох факторів: пори року, віку, стану здоров'я та іншого.

Але перше, що потрібно зробити для того, щоб зранку легко прокинутися, це почати рано лягати. Багато хто рекомендує це робити до 22:00 вечора. Але якщо ви звикли лягати о 2-3 годині ночі, то можна просто почати скорочувати годину потроху. Спершу постаратися лягати хоча б до 12-ї ночі, а вставати о 7-8 ранку. А потім поступово зміщувати акценти.

Багато хто переживає, що нічого не встигатиме. Але ми вас заспокоїмо - ваш годинник ніхто не забирає. Ви можете дуже багато встигнути рано вранці. Вчені кажуть, що набагато більше, ніж увечері. Наш мозок більше схильний до виконання різноманітних завдань у ранковий час. Але для цього важливо дотримуватися умов – висипатися.

У вас не вдасться прокидатися з почуттям легкості і мати продуктивний день, якщо ви спите по 3-4-5 годин на день, не висипаєтеся і лягаєте в середині ночі. Ще один важливий момент - краще лягати в один і той же час, і вставати приблизно в один і той же час. Повинна сформуватись звичка.

Не хвилюйтеся також, що не виходить одразу засинати раніше. На це потрібен час. Просто намагайтеся лягати раніше та вставати раніше. Поступово. І все вдасться!


Як прокинутися рано-вранці без будильника?

Організм повинен, по-перше, звикнути до ранніх підйомів, а по-друге, знайти стимул до них. Прокидатися вранці, коли у вас літак у довгоочікувану відпустку приємно. Коли ви стежите за харчуванням і не їсте ввечері, а вранці прокидаєтеся із задоволенням, щоб смачно поснідати. І таких причин може бути багато.

Для того, щоб рано-вранці хотілося вставати, організму потрібно повірити, що це в задоволення. Це може бути і смачний сніданок, і час на себе, читання улюбленої книги, перегляд фільму – все що завгодно. Можливо, навіть заняття спортом?

Як навчитися рано вставати?

А тепер кілька правил, які допоможуть тобі саме прокинутися.

  1. Став будильник не біля ліжка. Так, це трохи жорстоко, але потрібно, щоб ти могла дійти до нього та вимкнути.

  2. Біля будильника став стаканчик з водою. Вимкнувши будильник, випий воду. Так це буде сигнал для організму, що настав час прокидатися.

  3. Ідеально розпочати робити легку зарядку. Так, це може бути незвично. Але увімкніть легку (або не легку!) музику і просто трішки потягніться, розімніть суглоби.

  4. Придумайте свої приємні ванні ритуали. Смачні кремчики, олії, свічки – все, що особисто вам дарує насолоду.

  5. Душ. Ніщо не бадьорить, як прийом душу. Це може бути контрастний душ, а може бути м'яким. Може бадьорити, а може налаштовувати весь день.

  6. А далі залежить тільки від вас. Це може бути медитація, смачний сніданок, прогулянка з собакою, голова улюбленої книги та багато іншого. Те, про що ми писали вище – причина, через яку вранці вставати приємно.

Ще радять включатися в майбутні справи на добу. Але нехай вони будуть не ті, які турбують, а приємні, цікаві та хвилюючі.

Вставати рано-вранці може бути не тільки корисно, але ще й дуже приємно, і продуктивно.

А якщо ви хочете себе потім привітати за ранні підйоми, порадуйте себе і своє тіло новими процедурами, вибравши їх на нашому сайті. Заходьте в розділ АКЦІЇ і балуйте себе приємностями.