Епіляція vs депіляція: позбавляємося небажаного волосся

Відома актриса Марлен Дітріх, чия популярність розквітла ще в епоху німого кіно, прославилася не лише як ефектна фатальна жінка. На особливу увагу заслуговують і її сміливі, часом злегка самокритичні висловлювання. Так, актриса одного разу зазначила, що її ноги не такі вже й красиві, просто вона знає, що з ними робити. Ми теж володіємо секретами краси і сьогодні готові розкрити таємницю красивих та доглянутих ніжок.

Насамперед трохи заглибимося в термінологію. Обидва процеси, епіляція і депіляція, припускають позбавлення від небажаного волосся, але це не одне й те саме. Так, депіляція передбачає видалення волосків, що знаходяться над поверхнею шкіри. Епіляція, у свою чергу, передбачає, що волосся видаляється разом з кореневою частиною. Якщо коротко, то депіляція допомагає позбутися волосся на відносно короткий час, а епіляція - на більш тривалий, або взагалі створює всі умови для остаточного припинення їх зростання. Розглянемо детальніше плюси та мінуси кожного з методів.

Видалення волосся за допомогою бритви

Гоління - це, мабуть, один з найшвидших і найдоступніших способів позбутися небажаного волосся. Головними недоліками даної процедури виступають часта періодичність та неприємні відчуття. Так, вже на другий-третій день процедуру потрібно повторити. Та й роздратування, що викликає свербіж, аж ніяк не додає приємних відчуттів. Але якщо ви консервативні і віддаєте перевагу саме цьому методу, візьміть на замітку, що потрібно зволожити шкіру (деякі дівчата віддають перевагу піні для гоління замість гелю), збривати волоски у напрямку їх росту, регулярно міняти насадки на приладдя для гоління, а після - наносити крем або дитячу олію.

Хімічна депіляція

На даний час існує безліч різних кремів, гелів та інших сумішей за допомогою яких можна безболісно позбутися небажаного волосся. Головними перевагами даного методу є безболісність, доступність та швидкість процедури, а також виключається ризик порізів. До недоліків можна віднести хімічний склад цих засобів.

Так, креми для депіляції протипоказані дівчатам із чутливою шкірою та алергікам. Складові компоненти таких засобів можуть викликати почервоніння шкіри, а також вростання волосся. Потрібно врахувати і той факт, що деякі креми можуть мати досить специфічний запах, а волосся після такої процедури швидко відростає знову.

Рішення про те, чи варто в цьому випадку гра свічок залишається за вами. Зазначимо лише те, що хімічна депіляція є гарною альтернативою голінню, але підходить не всім.

Воскова депіляція

Воскова депіляція або ваксинг - це ще один не менш популярний спосіб подарувати своїм ніжкам гладкість. Якщо коротко, то на шкіру наноситься спеціальний склад, що видаляється тканинними або паперовими смужками. Разом із воском видаляються і волоски. Це боляче, але досить ефективно.

Слід звернути увагу, що є два різновиди воску – холодний і теплий. У першому випадку йдеться про спеціальні смужки з уже нанесеним на них воском, які можна розігріти в руках.

Щодо теплого воску, то він може продаватися в банках (у такому випадку засіб наноситься спеціальним шпателем) або картриджах. У домашніх умовах його можна розігрівати у мікрохвильовій печі або у воскоплаві.

Плюсами даного способу депіляції є те, що волосся відростає протягом 2-3 тижнів, і дешевизна (якщо виконуєте процедуру вдома).

До мінусів можна віднести болючі відчуття під час процедури, а також необхідність спеціальних засобів, щоб видалити надлишки воску зі шкіри. До того ж, врахуйте, що з теплим воском потрібно бути вкрай обережною, тому що можна випадково обпектися або відчути інші неприємні наслідки. Тож, якщо не впевнені у своїх силах, краще звернутися до професіоналів.

Шугаринг

Шугаринг або «цукрова епіляція» – ще один популярний спосіб, який сприятиме красі ваших ніжок.

Як і у випадку з усіма перерахованими методами, шугаринг цілком призначений для домашніх умов, та й суміш для нього можна приготувати самостійно. Як інгредієнти виступають цукор, вода, і лимонний сік, які можна знайти на кухні у будь-якої господині.

До явних плюсів можна віднести:

 • - відсутність необхідності користуватися спеціальними засобами видалення залишків суміші;
 • - тривалий ефект (від 4-х до 6-ти тижнів); ціну (якщо готуєте суміш самостійно та виконуєте шугаринг у домашніх умовах);
 • - менш хворобливі відчуття при процедурі, тому що смужки слід видаляти по росту волосся, а не проти (хоча деякі фахівці дотримуються іншої думки, і радять класичну схему: видаляти смужки проти росту волосся).

Мінуси:

 • - може виникнути подразнення шкіри, тому слід скористатися особливими засобами;
 • - болючість процедури.

Використання епіляторів

Деякі дівчата використовують як синонім до слова епілятор словосполучення «машинка для тортур», але не все так сумно. Сучасні епілятори здатні охолоджувати шкіру, що робить цей процес менш болючим. При цьому основний принцип його роботи залишається незмінним: волоски затискаються в барабані, що крутиться, за допомогою невеликих металевих або пластмасових пластин і висмикуються. При цьому може руйнуватися волосяна цибулина, що сповільнює ріст волосся.

Безперечними плюсами є швидкість процесу, дешевизна (варто один раз витратитися на епілятор і використовувати його протягом тривалого часу), ефективність.

Мінуси: високий ризик появи врослого волосся, алергії, болючість (не рекомендується використовувати у чутливих зонах).

Фотоепіляція

Одним з найефективніших способів позбутися небажаного волосся є фотоепіляція. Якщо описати процес фотоепіляції коротко, то вийде так: за допомогою спеціального апарату виробляється вплив на волосяну цибулину за допомогою IPL (світлового імпульсу). Завдяки цьому коріння волосся впадає в так званий «сплячий режим», відповідно вам значно рідше потрібно буде турбуватися з приводу небажаного волосся. Але фотоепіляція аж ніяк не панацея тому, щоб закріпити результат доведеться вдатися до кількох сеансів. Також, слід врахувати і те, що даний метод може не спрацювати, якщо у вас занадто світле волосся або досить темна шкіра. Не слід вдаватися до фотоепіляції вагітним, жінкам, мамам, що годують, особам, які мають гострі алергічні реакції або шкірні хвороби і т.д.

Плюси: 

 • - тривалий ефект;
 • - безболісність (по суті процедура не болюча, але найчастіше супроводжується неприємними відчуттями, тому що в процесі значно підвищується температура шкіри);
 • - безконтактний метод впливу;
 • - швидкість та безпека (можна зробити в домашніх умовах за наявності компактного фотоепілятора).

Мінуси: 

 • - є ряд протипоказань до процедури;
 • - висока вартість;
 • - не завжди спрацьовує на 100% (найчастіше стосується осіб зі світлим волоссям, або досить темною шкірою);
 • - необхідність пройти кілька курсів для закріплення результатів.

Лазерна епіляція

Детально зупинятися на всіх моментах, пов'язаних з лазерною епіляцією, не має особливого сенсу, оскільки вона практично ідентична з фотоепіляцією. Різниця полягає лише у спектрі променів. Якщо при фотоепіляції використовується IPL, який характеризується ширшим спектром, то при лазерній - це монохроматичне лазерне світло.

Електроепіляція

Останньою у списку, але не за значущістю, є електроепіляція. Це ефективний метод позбавлення волосся. До того ж він не має обмежень ні за кольором волосся, ні за відтінками шкіри. Сам процес передбачає, що в лунку волоска вводиться надтонка голка, що проводить струм. Останній у свою чергу руйнує зону росту волосків. Також, при електроепіляції існує і пінцетний спосіб видалення волосся, але він користується значно меншим попитом через тривалість процесу.

Плюси: ефективність, підходить особам з темною шкірою або дуже світлим волоссям.

Мінуси: присутні слабкі болючі відчуття, для досягнення результату потрібно відвідати кілька сеансів, характеризується тривалістю та коштовним процесом.