Апаратний vs класичний: який манікюр краще обрати?

Гарним манікюром сьогодні нікого не здивуєш, ходити до свого майстра раз на місяць, щоб оновити форму і колір нігтів стало звичайною рутиною. А ось недоглянуті руки відразу впадають у вічі, і справа не в красивому оформленні, а в гігієнічному догляді.

Незважаючи на величезну популярність послуги, багато дівчат досі вважають за краще робити манікюр у домашніх умовах, і виключно обрізним методом, не довіряючи новим технікам та вмінню майстрів. Давайте нарешті розвіємо міфи і розберемося, в чому відмінність між апаратним і класичним манікюром, який з них безпечніше та ефективніше справляється із завданням та краще підходить для тих, хто робить манікюр уперше.

Апаратний манікюр

Суть апаратного методу полягає в обробці кутикули та навколонігтьових валиків спеціальними фрезером – пристроєм з тонкими абразивними насадками, що крутяться навколо своєї осі. Такий манікюр виконується на сухій шкірі, без попереднього замочування рук та без використання будь-яких косметичних засобів.

Апаратний манікюр проводиться у кілька етапів:

 1. Зняття гель-лаку та обпил форми керамічною або твердосплавною насадкою.

 2. Відсування кутикули пушером.

 3. Чистка кишені під кутикулою та бічних валиків від птеригія найтоншою фрезою.

 4. Підйом кутикули плоскою насадкою із гострим кінчиком.

 5. Обрізання кутикули фрезою у вигляді невеликої кульки.

 6. Шліфування бічних валиків м'якою овальною фрезою.

 7. Очищення рук щіткою від залишків шкіри та пилу.

 8. Поліровка нігтів бафом.

Плюси та мінуси апаратного манікюру:

 •  + Кутикула відростає довше, ніж після обрізного методу

 • + Не залишає задирок, порізів та саден

 • + Шкіра не розпарюється і не розрізається, тому немає ризику зараження грибком та занесення інфекції

 • + Фреза прибирає тільки ороговілий шар шкіри, по живій тканині не йде

 • + Ефективно видаляє нарощені нігті, товстий шар гель-лаку, грубі нігті на ногах

 • + Апаратна обробка нігтів швидше, тому що не вимагає розпарювання та педантичного обрізання гострими інструментами.

До мінусів можна віднести:

- Не підходить для роботи з тонкими нігтями

- Може не впоратися з ороговілою шкірою на ступнях і при запущеному стані рук

- Техніка складна і вимагає найвищої уваги: індивідуальний підбір та зміна насадок, правильний кут нахилу фрези та швидкості обертів, інакше є ймовірність пропилу нігтьової пластини.

- Апаратний манікюр, виконаний недосвідченим майстром, може спричинити відчуття печіння.

Кому найбільше підходить апаратний манікюр?

Апаратний метод нігтьової обробки ідеально підходить для роботи з товстими нігтями і сухої шкіри, що наросла, на навколонігтьових валиках. Тому майстри найчастіше обирають апаратну техніку для педикюру, а також для корекції нарощених нігтів.

Людям, у яких спостерігається постійна поява задирок — апаратний манікюр допоможе ефективно їх позбутися та запобігти появі в майбутньому.

Апаратний манікюр і педикюр не можна проводити клієнтам з грибком нігтів, запальними процесами в бічних нігтьових валиках і кутикулі, а також, якщо нігті пошкоджені механічно або надмірно ламкі.

Класичний манікюр

Класичний манікюр - це обрізний спосіб очистки пальців рук від нарослої шкіри і нігтів, з попереднім розпарюванням рук у гарячій ванночці. Популярний він тому, що його можна зробити підручними засобами в домашніх умовах без спеціальних навичок.

У той же час, ріжучі інструменти дуже небезпечні і неправильне поводження з ними може поранити. Самостійні спроби дівчат обрізати кутикулу закінчуються нагноєнням і інфекціями, чи, у найкращому випадку, порізаними пальцями в саднах, які далеко від доглянутого вигляду рук.

Процедура класичного манікюру складається з кількох процесів:

 • Підрізання нігтів та опил форми.

 • Ванночка для рук із теплої мильної води.

 • Відсування кутикули пушером або апельсиновою паличкою, очищення від забруднень.

 • Обрізання нарослої шкіри навколо нігтя манікюрними ножицями чи кусачками.

Плюси та мінуси класичного манікюру:

 • + Після розпарювання можна обрізати навіть найбільш огрубілі ділянки шкіри рук і ніг.

 • + Виконувати класичний манікюр просто і не потрібно складної та дорогої техніки.

До мінусів можна віднести:

- Високий ризик травмувати шкіру та при неправильній обробці порізів занести інфекцію

- Після обрізання, кутикула росте швидше

- Обрізний метод підходить не всім

У яких випадках застосовують лише класичний манікюр

Класичний манікюр не підходить дівчатам із надто тонкою шкірою навколо нігтів. Вона не потребує обрізання, воно може лише нашкодити та запустити відростання. Також обрізний манікюр не проводять тим, у кого судини розташовані надто близько до верхнього шару шкіри.

Але є й випадки, в яких воліють класичний жіночий манікюр, а не апаратний: якщо нігті тонкі та ламкі, і коли шкіра рук та ступнів у занедбаному стані.

Комбінований манікюр – найкращий вибір!

Сучасний майстер однаково добре володіє обома техніками манікюру, і все ж таки надає перевагу комбінованому способу, тому що він підходить всім.

Комбінований манікюр - це поєднання класичного та апаратного нігтьового сервісу. Процедура має на увазі апаратну обробку нігтя та бічних валиків, видалення птеригія фрезою, але при цьому кутикула обрізається. Техніка вбирає найкращі особливості двох видів манікюру і тому є універсальною.

Переваги комбінованого манікюру

Комбінований манікюр, на відміну від класичного, дозволяє працювати з нігтями без розпарювання. Кутикула обрізається ножицями, але потім шліфується фрезером, що запобігає задиркам і швидке відростання.

Якщо порівнювати з апаратним манікюром, комбінований підходить більшій кількості людей, оскільки тонкі нігті можна зрізати ножицями, а ділянки шкіри, що огрубіли, з якими не впорався фрезер, можна розпарити і доопрацювати інструментами.

Комбінований манікюр дає можливість використовувати переваги класичної та апаратної техніки, що дає найкращий результат на всіх нігтях.

Чому комбінований манікюр обирають професіонали?

 1. Можливість адаптуватися під будь-якого клієнта.

 2. Якісна та глибока обробка кожної ділянки нігтів та навколонігтьового простору.

 3. Кутикула повільніше відростає.

 4. Загальний вигляд нігтів охайніший.

 5. Атравматичність та безболісність.

Майстри нігтьового сервісу давно перестали використовувати виключно класичний чи апаратний манікюр, а комбінують елементи кожної технології для різних клієнтів. Адже кожен має особливості форми нігтів, різну щільність пластини і занедбаність кутикули.

Комбінований манікюр вимагає наявності безлічі інструментів (фрезер, різні насадки, ванна, пушер, апельсинові палички, бафи та інші абразиви, щипці і т.д.) та досконалого вміння ними користуватися, але переваги техніки це виправдовують.

Лайфхаки для виконання ідеального комбінованого манікюру

 1. Птеригій з-під кутикули краще прибирати пушером, а фрезою тільки дочищати, піднімаючи кутикулу до кінця. Це допоможе уникнути пропилів і ковзання гострої фрези на ніжну шкіру біля кореня нігтя.

 2. Щоб переконатися, що кишеня повністю очищена, після фрези знову пройдіть пушером. Якщо він не зупиняється, значить все чисто.

 3. Не бійтеся працювати апаратом на високій швидкості обертів, навпаки, повільне обертання перешкоджатиме ковзанню, зариватиметься в ніготь і залишить борозни.

 4. Щоб вдало і легко зрізати кутикулу, спочатку пройдіться по ній бафом. Таким чином ви згладите поверхню і запобігте затіканню гель-лаку.

 5. Якщо не бачите, де різати, опустіть кутикулу на нігтьову пластину. Лінію зрізу буде між білою смужкою кутикули та рожевою облямівкою нігтьового валика.